LT EN RU

ANTSTOLIŲ BRIGITOS PALAVINSKIENĖS IR EDUARDO SERGĖJEVO KONTORA

Pradinis Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų  
Varžytynės
Klientų atsiliepimai
Mediacija
Privatumo politika
Priverstinis vykdymas
Faktinių aplinkybių konstatavimas
Dokumentų įteikimas
Teisinės konsultacijos
Įkeisto kilnojamojo turto aukcionų organizavimas ir vykdymas
Turto saugojimas vykdymo procese
El. vykdomieji

Susisiekite su mumis:

Antstolių kontoros adresas: 

Naugarduko g. 100, 2 aukštas, Vilnius

 

Telefonai:
+370 5 261 01 63
+370 5 215 07 67

Faksas: +370 5 261 04 72

El.paštas: info@antstolis.lt

Iškeldinimas iš gyvenamųjų patalpų

Kaip vyksta nepageidaujamų asmenų iškeldinimas iš gyvenamosios patalpos?
  • Parengiama pretenzija dėl iškeldinimo
  • Asmenims nesutinkant išsikelti geruoju kreipiamasi į teismą su ieškiniu dėl iškeldinimo
  • Teismui priėmus sprendimą iškeldinti ir sprendimui įsiteisėjus gaunamas vykdomasis dokumentas
  • Vykdomasis dokumentas teikiamas antstoliui, kuris priverstai iškeldina nurodytus asmenis (priverstinai patenka į patalpas, naudojasi policijos ir kt. institucijų pagalba.)

 

Kokius dokumentus reikia parengti norint iškeldinti?

  • Norint iškeldinti asmenis iš gyvenamųjų patalpų ir klausimo nepavykstant išspręsti geruoju reikalinga kreiptis į teismą su ieškiniu dėl iškeldinimo. Teismas išnagrinėja pareikštą reikalavimą ir nusprendžia, ar asmenys, kuriuos siekiama iškeldinti, turi teisėtą pagrindą gyventi konkrečioje patalpoje (ar jie savininkai, ar turi kitą teisėtą pagrindą, pvz. nuomos ar panaudos sutartį).

 

Kokie dokumentai reikalingi rengiant ieškinį?

Kreipdamiesi į teismą privalėsite teismui pagrįsti savo reikalavimą bei pateikti iškeldinimą pagrindžiančius dokumentus:
  • Nuosavybės teisę įrodančius dokumentus – VĮ „Registrų centras“ išrašą apie turto savininką (-us);
  • Pretenzijos dėl iškeldinimo kopiją ir jos įteikimą arba išsiuntimą registruotu paštu patvirtinančius dokumentus;
  • Antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo protokolą arba kitus duomenis (nuotraukas, vaizdo medžiagą), patvirtinančius, kad patalpa neteisėtai užimta ir kad reikalingas teismo sprendimas iškeldinti;
  • Neteisėtai patalpoje gyvenančių asmenų duomenis (vardus, pavardes, gimimo datas ar asmens kodus), jei tokie yra žinomi;
  • Kitus dokumentus, galinčius turėti reikšmės iškeldinimo bylos nagrinėjimui.

 

Išlaidos procese:

Iškeldinimo procese patirsite tam tikrų išlaidų, o konkrečiai:
  • Išlaidos advokatui už procesinių dokumentų parengimą ir atstovavimą teisme . Atkreiptinas dėmesys, kad vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 88 str. 1 d. 6 p., atlyginamos (teismo priteisiamos) tik išlaidos už advokatų ir advokatų padėjėjų teisines paslaugas. Kitų fizinių ar juridinių asmenų pvz. teisinių paslaugų įmonių paslaugų teikimo išlaidos neatlyginamos.
  • Žyminis mokestis. Vadovaujantis CPK 80 str. 1 d. 5 p. bylose dėl neturtinių reikalavimų (įskaitant iškeldinimą) mokamas 31 Eur žyminis mokestis (pritaikius 25 % lengvatą, kai kreipiamasi elektroninėmis priemonėmis). (Pastaba. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad jeigu iškeldinant prašysite priteisti Jums padarytą žalą, pvz. nuomos mokestį už tą laiką, kai buvo neteisėtai gyvenama ginčo patalpose, teks susimokėti 3 % žyminio mokesčio nuo prašomos priteisti sumos.)
  • Išlaidos vertėjams, ekspertams, jei tokie bus reikalingi
  • Antstolio išlaidos už skolos priverstinį išieškojimą (http://www.antstolis.lt/isieskotojams/). Atsakovui nevykdant įsiteisėjusio teismo sprendimo ir esat būtinybei jį iškeldinti priverstine tvarka, antstoliui teks sumokėti ir faktines bylos vykdymo išlaidas.
Patenkinus ieškinį dėl iškeldinimo visos Jūsų procese patirtos išlaidos įtraukiamos į bendrą skolos sumą ir išieškomos iš atsakovų.

 

Proceso trukmė

Kiek laiko užtrunka parengti procesinius dokumentus?

  • Apie 2 savaites nuo visų reikalingų dokumentų gavimo.

 

 Kiek laiko užtrunka teisminis procesas?

  •  Proceso trukmė iš esmės priklauso nuo to, kaip aktyviai atsakovas ginčys iškeldinimą. Paprastai ieškinio atveju procesas pirmojoje instancijoje trunka apie 6 mėn. nesudėtingose bylose, kur nėra prieštaravimų arba jie aiškiai nepagrįsti. Sudėtingose bylose bylinėjimosi trukmę sunku prognozuoti, ji priklauso dažniausiai nuo proceso šalių noro išspręsti ginčą ir gali trukti nuo 6 mėn. iki 1,5 metų ir daugiau .

 

Teismas priėmė sprendimą iškeldinti, kas toliau?

  • Teismui priėmus sprendimą iškeldinti nustatomas 30 d. terminas sprendimo įsiteisėjimui. Įsiteisėjus sprendimui reikia pateikti prašymą dėl vykdomojo rašto išdavimo. Vykdomąjį raštą įprastai per 7 dienas išduoda teismas. Su vykdomuoju raštu galima nedelsiant kreiptis į antstolį dėl priverstinio iškeldinimo.

 

Žalos už uždelstą išsikelti laiką priteisimas

  • Neteisėtai užimant Jums priklausančias patalpas kiekvieną dieną yra daroma žala todėl verta  apsvarstyti galimybę prisiteisti žalą už uždelstą išsikelti laiką tame pačiame iškeldinimo procese. Padarytą žalą galima pagrįsti analogiškų patalpų nuomos mokesčio dydžiu bei kitais įrodymais. Toks reikalavimas skatina neteisėtai patalpą užėmusius asmenis išsikraustyti kuo operatyviau.

 

Ar nepilnamečiai asmenys gali būti kliūtis iškeldinti?

  • Vadovaujantis Europos žmogaus teisių teismo formuojama praktika (pvz. 2004 m. spalio 14 d. sprendimo Omega, C‑36/02, Rink. p. I‑9609, 36 punktas ir 2007 m. gruodžio 11 d. sprendimo International Transport Workers’ Federation ir Finnish Seamen’s Union, C‑438/05, Rink. p. I‑0000, 75 punktas.) ir atitinkamai Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojama praktika (pvz. 2000 m. gruodžio 20 d. nutartis c.b. Nr. 3K-3-1365/2000) vaiko teisių, kaip ir bet kurių teisių, negalima suabsoliutinti, todėl nepilnamečiai asmenys neteisėtai gyvenantys Jums priklausančioje gyvenamojoje patalpoje negali būti kliūtis teisėtai naudotis nuosavybe ir yra iškeldinami.

 

Visą straipsnį perskaityti galite >> http://www.advokatum.lt/blog/2017/05/05/iskeldinimas/ 

« Atgal |
:

Naugarduko g. 100, 2 aukštas, LT–03160 Vilnius Tel.: +370 5 261 01 63, Faks.: 8 5 26104 72 El. paštas: info@antstolis.lt Sprendimas: Infoluitai
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Išsamiau
Sutinku